Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp.

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Poradnik wakacyjny 2013

altWojewództwo lubuskie obfituje w wiele pięknych jezior, nad którymi przygotowano atrakcyjne miejsca wypoczynku. Muszą być one jednak bezpieczne i przyjazne konsumentom.

Bezpieczeństwo nad wodą jest, jak co roku, jednym z priorytetów działania inspektorów prowadzących kontrole. Zadania kontrolujących obejmować będą sprawdzenie rzetelności i prawidłowość świadczenia przez przedsiębiorców usług w zakresie organizacji kąpielisk, wypożyczania sprzętu pływającego oraz bezpieczeństwo użytkowników.

alt

Inspektorzy ocenią stan techniczny sprzętu pływającego, skontrolują stan techniczny pomostów oraz barierek zabezpieczających przed wpadnięciem do wody. Ocenią prawidłowość opracowanych i udostępnionych konsumentom regulaminów korzystania ze świadczonych usług na terenie kąpielisk oraz prawidłowość uwidaczniania cen oferowanych usług w uwidocznionych cennikach.

alt

Kontrolujący sprawdzą prawidłowość zapewnienia uprawiającym sporty wodne warunków do udzielenia pomocy w nagłych wypadkach, a także przestrzeganie norm zatrudnienia ratowników ich kwalifikacje oraz prawidłowość wyposażenia w obowiązujący sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze, w sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne. Inspektorzy dokonają także sprawdzenia punktów gastronomicznych i handlowych w obrębie kąpielisk.

Pamiętajmy!
Produkty przemysłowe sprzedawane w sezonie letnim (zabawki, sprzęt sportowy do zabawy nad wodą), mogą być kiepskiej jakości, więc warto za każdym razem brać i gromadzić paragony, gdyż są one podstawą podczas reklamacji towaru.

alt

Letnie wakacje, to szczególny okres dla konsumentów z uwagi na wyjazdy, rajdy i dokonywanie zakupów w wielu różnych miejscach tj. małych punktach gastronomicznych, kioskach, sklepikach, straganach itp., często otwartych tylko w sezonie letnim.

Wysoka temperatura ma wpływ na produkty spożywcze i niektóre produkty przemysłowe, gdy nie są one właściwie przechowywane.

Aby w pełni cieszyć się z dokonanych zakupów należy bardziej uważnie niż zwykle zwrócić uwagę na kupowany produkt (może być przeterminowany, z cechami zepsucia, sprzedawany bez wymaganych warunków sanitarnych itp.). Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na lody i ciasta z kremem lub bitą śmietaną.
alt

Lubuska Inspekcja Handlowa wdroży działania kontrolne wszędzie tam, gdzie konsument stwierdzi nieprawidłowości oraz zgłosi swoje uwagi telefonicznie, faxem, mailem, pisemnie lub osobiście.

Gorzów Wlkp. Tel. (95)72 25 731, tel/fax (95) 72 00 770, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zielona Góra Tel/fax (68) 322 18 36, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp. przyłącza się do wspólnej akcji z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie oraz innymi instytucjami, urzędami i organizacjami dotyczącej działań na rzecz konsumentów pod hasłem: Przed wakacjami – co warto wiedzieć? Szczegóły akcji są TUTAJ - zapraszamy!

alt
 

Druki do pobrania

Pierwszą pomoc uzyskasz na Infolinii Konsumenckiej 801 440 220
Suplementy diety - wspólna akcja 12 instytucji
Nie bądź jeleń, weź paragon
Vademecum Konsumenta
Jakie są rodzaje kredytów?
Od 1 listopada na sprzedawanych w Polsce oponach pojawią się obowiązkowe oznaczenia informujące o efektywności paliwowej, poziomie hałasu toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni. Wymogi te będą obowiązywały w całej Unii Europejskiej
Obowiązek informowania o efektywności energetycznej wszystkich sprzedawanych w Polsce sprzętów elektrycznych i to nie tylko na etykietach ale także w materiałach promocyjnych – to niektóre zmiany wprowadzane przez wchodzące jutro w życie przepisy

Wyszukiwarka kontekstowa

Wyszukaj na stronie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Gościliśmy

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
http://www.europedirect-zielonagora.lubuskie.uw.gov.pl/main/index.html

GeoTrustReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zakupy w sieci

Wiadomości Celne

Zwalczanie nielegalnego hazardu
Kontrole stacji paliw

Czy znasz te znaki ?

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Warto czytać

W celu zapoznania się z polityką cookie zapraszamy tu.

Akceptuje pliki coockie dla tego serwisu

EU Cookie Directive Module Information