Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp.

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Sprzedaży Bezpośredniej

altSprzedaż bezpośrednia to zakupy poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Zewnętrzne okoliczności mogą wówczas wywrzeć większą presje na kupującego - często podejmuje on decyzję pod wpływem chwili, nie może porównać towaru z produktami dostępnymi w sklepie, ulega presji sprzedawcy. Z tego względu jest on szczególnie chroniony przez prawo.

Zawieranie umów poza lokalem przedsiębiorcy ma miejsce podczas realizowania zakupów u akwizytora jak również podczas specjalnie organizowanych pokazów w ekskluzywnych hotelach, restauracjach lub w sanatoriach. W trakcie owych spotkań odbywają się prezentacje towarów mających ułatwić życie i funkcjonowanie w domu, pomóc utrzymać jak najlepsze zdrowie i kondycję, czy taż skutecznie wspomagać leczenie. Do produktów najczęściej proponowanych należą: zestawy naczyń, garnki, materace masujące i inne urządzenia do masarzu, komplety pościeli z wełny lub różnych „superwłókien” nierzadko prezentowane jako „zestawy rehabilitacyjne”, płyny i tabletki „znacząco poprawiające zdrowie” itp.

Zaproszenia na takie pokazy najczęściej otrzymują ludzie starsi bo z wiekiem kwestia zdrowia staje się coraz ważniejsza, człowiek oprócz zwykłych lekarstw szuka często „cudownego środka” na poprawę zdrowia i samopoczucia. Poza tym osoby starsze często łatwiej jest namówić do zakupu metodami psychomanipulacji.

Oto kilka porad podczas sprzedaży na pokazach lub zakupów od akwizytora:
•    Pomyśl czy ten produkt jest ci naprawdę potrzebny, szczególnie gdy cena jest dość wysoka.
•    Zadzwoń do rodziny, przyjaciół i opisz krótko produkt pytając czy wart jest proponowanej ceny.
•    Przed zakupem urządzeń lub substancji leczniczych skonsultuj się z lekarzem, nie musisz kupować go w tej chwili.
•    Nie oddawaj na wstępie swojego dowodu osobistego.
•    Podczas podpisywania umowy kredytowej zwróć uwagę na wysokość raty, ich liczbę i ewentualne zobowiązania dodatkowe np. konieczność ubezpieczenia mieszkania.
•    Każdą umowę należy czytać gdyż wspomniane zobowiązania dodatkowe niwelują wydawałoby się korzystniejszą cenowo umowę (np.: rata za prąd jest nieco niższa ale dochodzi rata ubezpieczenia za mieszkanie, które jest już ubezpieczone),
•    Nie czuj się do niczego zobowiązany. Żaden prezent, poczęstunek czy miły komplement nie oznaczają że powinieneś sie odwzajemnić robiąc zakup – za prezent lub poczęstunek podziękuj a odwzajemnij się także serdecznością i miłym uśmiechem.

Najważniejsze:
•    Jeżeli rozmyśliłeś się i chcesz zrezygnować z zakupu to masz na to 14 dni.

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp. służy poradą wszystkim zainteresowanym.
Kontakt:

Gorzów Wlkp. Tel. (95)72 25 731, tel/fax (95) 72 00 770, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zielona Góra Tel/fax (68) 322 18 36, e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą ulotką zawierającą zagadnienia dotyczące sprzedaży bezpośredniej (JPG 1,79 MB):
 
alt
 

Druki do pobrania

Pierwszą pomoc uzyskasz na Infolinii Konsumenckiej 801 440 220
Suplementy diety - wspólna akcja 12 instytucji
Nie bądź jeleń, weź paragon
Vademecum Konsumenta
Jakie są rodzaje kredytów?
Od 1 listopada na sprzedawanych w Polsce oponach pojawią się obowiązkowe oznaczenia informujące o efektywności paliwowej, poziomie hałasu toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni. Wymogi te będą obowiązywały w całej Unii Europejskiej
Obowiązek informowania o efektywności energetycznej wszystkich sprzedawanych w Polsce sprzętów elektrycznych i to nie tylko na etykietach ale także w materiałach promocyjnych – to niektóre zmiany wprowadzane przez wchodzące jutro w życie przepisy

Wyszukiwarka kontekstowa

Wyszukaj na stronie

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Gościliśmy

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
http://www.europedirect-zielonagora.lubuskie.uw.gov.pl/main/index.html

GeoTrustReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zakupy w sieci

Wiadomości Celne

Zwalczanie nielegalnego hazardu
Kontrole stacji paliw

Czy znasz te znaki ?

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Warto czytać

W celu zapoznania się z polityką cookie zapraszamy tu.

Akceptuje pliki coockie dla tego serwisu

EU Cookie Directive Module Information